Školní akce

  • Poslední den příjímacích zkoušek na naší škole jsme se my, studenti 1. A, vypravili na exkurzi do Prahy.

    Celý den byl vyplněn řadou aktivit. Mohli jsme si protáhnout svá těla v Jump parku ve Zličíně, projít sluncem zalité Václavské náměstí a hlavně si užít nádherně zrekonstruovanou historickou budovu Národního muzea. Viděli jsme Česko-slovenskou/Slovensko-českou výstavu, která mapuje všechny klíčové okamžiky naší země od počátku 20. století. Na druhé výstavě 2x100 jsme zhlédli 200 nejvýznamnějších sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje.

    Více
  • Velikonoční putování je název výstavy jihočeského muzea, které se zúčastnili studenti primy. Velice zajímavou a interaktivní formou se seznámili s tradicemi a zvyky Velikonoc. Sami si mohli vyzkoušet např. kutálení vajec, cvrnkání kuliček či točení káčou. Na závěr si vyrobili ozdobného ptáčka, jako milou vzpomínku na tuto výstavu.

    Více

  • Studenti 3.A a 7.E se zúčastnili komentované prohlídky Poslanecké sněmovny. Po krátkém videu o historii českého parlamentarismus a nutné bezpečnostní prohlídce se vydali po stopách našich zákonodárců. Prohlédli si všechny paláce, které tvoří komplex Poslanecké sněmovny. Největší zájem byl o zasedací místnost našich poslanců, kde se celé třídy vyfotily u řečnického pultu. Bylo zajímavé dozvědět se něco z poslaneckých kuloárů a naživo vidět celý komplex. Naši průvodci měli program velice hezky připravený.

    Více
  • Ve dnech 21. - 24. března 2019 se tradičně konala závěrečná konference XIV. ročníku Pražského studentského summitu. I letos se studenti naší školy zúčastnili simulovaného jednání orgánů v modelu OSN za státy Izrael, Peru a Srí Lanka. Vžili se do rolí diplomatů a hájili zájmy své zastupované země. Před samotnou konferencí proběhlo od listopadu pět přípravných setkání, při kterých si studenti zlepšovali své argumentační či rétorické schopnosti a seznámili se s body agendy jako jsou například Právo na vzdělání, Bezpečnost novinářů, nebo Plasty v oceánech. Mimo jiné navštěvovali doprovodné semináře, proběhla exkurze do Rádia svobodná Evropa, sídla České televize v Kavčích horách. Před konferencí naši diplomaté zavítali na ambasádu svého státu, aby mohli navázat kontakt s velvyslancem a dozvěděli se bližší informace o jimi zastupované zemi. To vše vyvrcholilo čtyřdenní konferencí, která měla své slavnostní zahájení v Hotelu Ambassador - Zlatá Husa na Václavském náměstí a poté se delgáti přesunuli jednat do hotelů Olympik a Artemis.

    Všichni delegáti si letošní rok Pražského studentského summitu velmi užili a doufáme, že i příští rok bude o tento projekt velký zájem! Zapsala M. Jakubcová

     

     

     

     

     

     

    Více
  • V pátek 12. 4. jsme se zúčastnili exkurze do Budějovického Budvaru. Hlavní náplní byla asi hodinová prohlídka pivovaru založeného před více než sto dvaceti lety. Vydali jsme se po stopách výroby piva od zpracování žateckého chmele, sladu z moravského ječmene a vody z místních artéských studní až po konečnou téměř celosvětovou distribuci. Zjistili jsme, že výroba jediné láhve tak dobře známého zlatavého moku není vůbec jednoduchá a je jí třeba obětovat spoustu času a sil. 

    Na závěr jsme navštívili multimediální expozici „Příběh budějovického piva”, při které jsme objevovali co jiného než kořeny pivovarnictví v Českých Budějovicích, jež sahají až k založení města. 

    Tak si na nás vzpomeňte, až si Budweiser Budvar objednáte.

    Na zdraví!

    autor : Nela Vítů, 4.E

    Více
  • V době přijímacích zkoušek ve dnech 12. dubna - 17. dubna 2019 mají třídy zvláštní rozvrh a řídí se pokyny třídních učitelů a pedagogů, se kterými absolvují exkurze a mimořádnou výuku. Jednotlivé dny jsou v přiložených souborech. Začátek 5. hodiny je ve 12:40, 6. hodina začíná ve 13:25 a končí ve 14:10.

    SPORTOVNÍ DNY - V PÁTEK 12.4. SE SEJDOU 1E, 2E a 3E-HOŠI V 9:30, DÍVKY V 10:30 U KAUFLANDU- učitelé TV si je tam vyzvednou

    Ostatní dny mají třídy sraz u vodní nádrže (rybník Bagr).

     

    12.4..docx

    PROGRAM PRO TŘÍDY 15.4..docx

    Mimořádné hodiny českého jazyka s p. učitelkou Vickovou mají 4.A (úterý)  a 8E (pondělí) v učebně 115 od 9:30-11h, kam půjdou vchodem ze dvora přes šatnu tělocvičny.

    ÚTERÝ 16. DUBNA.docx

    STŘEDA 17. DUBNA.docx

    Informace pro 2.B: sraz v 8:45 ve 2. poschodí před kinem v Igy, 80Kč cena filmu: Westwood: Punc, Icon, Activist

    Více
  • V pátek 12. dubna se studenti 1. A vydali do Plzně navštívit výstavu Techmania.

    Zhlédli jsme řadu exponátů, které jsou umístěny v historických budovách plzeňské Škodovky. Viděli jsme zábavné představení s tekutým dusíkem a vyzkoušeli jsme si řadu interaktivních fyzikálních pomůcek….

    Více
  • V pondělí 1. dubna jsme měli velkou čest přivítat ve škole  vědce z Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku ve Spojených státech (NASA). Pan doktor Eirik Holbert, Ph.D. studentům představil projekty realizované v rámci vesmírného programu a také běžný život vědce v jednom z nejslavnějších vědeckých ústavů. Ve své prezentaci ukázal nejnovější technologie, které jsou vyvíjeny v Kennedyho vesmírném středisku (John F. Kennedy Space Center) na Floridě, kde vědec dlouhodobě působí. Kromě astrofyzikálních faktů a zajímavých informací z oblasti vědy se také zaměřil na každodenní život amerických astronautů a jejich problémy, které jsou s prací spojeny. Právě přežití ve vesmíru a vybavení modulů na vesmírných stanicích jsou objektem jeho vědeckého zájmu. Rovněž vědec projevil zájem o nepovinný předmět robotiky, který je na škole realizován, přičemž poukázal na nepostradatelnosti této technické oblasti při realizaci vesmírného průzkumu. Ke konci přednášky zapojil pan Holbert do diskuse studenty, kteří se ho nebáli konfrontovat nejrůznějšími dotazy.

    Přednášky se zúčastnilo kolem sta studentů převážně z vyšších ročníků. Šlo o velice netradiční zážitek a panu doktorovi Eiriku Holbertovi patří za návštěvu velký dík.

    Více
  • V úterý 2. dubna odpoledne se sešli soutěžící, porota i diváci v učebně biologie, kde tradičně probíhá školní přehlídka prací Středoškolské odborné činnosti. Do krajského kola postupují 4 práce:

    Denisy Zborkové - Problematika českých gymnázií v Českých Budějovicích v období protektorátu Böhmen und Möhren,

    Adély Dobiášové - Sledování změn početnosti obojživelníků v závislosti na změnách biotopu,

    Kryštofa Nuce - Inventarizace populací vážek v EVL Vrbenské rybníky, 

    Michala Dvořáka - Studium exprese genů zapojených do reakce rostliny na stres chladem.

    Děkujeme komisi ve složení Jarmila Ichová, Martin Kostka a Kamil Dřevikovský a autorům prací přejeme hodně úspěchů u obhajob v krajském kole.

    Více
  • Studenti primy měli jedinečnou možnost se osobně seznámit s prací starosty,jejich pozvání totiž přijal pan starosta Jiří Švec z obce Lišov, který odpovídal na všechny všetečné otázky studentů. Děkujeme, že si v jeho nabitém programu udělal čas a svým bezprostředním vyprávěním studentům přiblížil jeho práci.

    Více
  • Ku příležitosti 270. výročí narození klasika německé literatury navštívila třída sexta spolu s paní učitelkou Rosenfelderovou dne 11.března 2019 v Goethe centru workshop věnovaný tomuto spisovateli. Žáci se dozvěděli nejenom informace o jeho životě, povolání a díle, ale i měli možnost porozumět krásné spisovné němčině paní lektorky ze severního Německa. Všichni byli touto akcí nadšeni.

    Více
  • Dne 5. 3. se konala přednáška a beseda s důstojníkem armády ČR, kapitánem Romanem Chytilem. Setkání se zúčastnily zejména třídy 2. A, 2. B a 6. E, které v rámci předmětu geografie měly přednášku jako zpestření probírané kapitoly jižní Asie. Kromě zmíněných ročníků však dorazilo mnoho dalších zájemců.

    Kapitán Chytil hovořil o Afghánistánu jako o zemi, která je od nepaměti křižovatkou různých civilizací. Po obecném úvodu studentům představil současnou problematickou situaci, etnickou roztříštěnost a geografické aspekty současného konfliktu. Rovněž se studenty diskutoval běžný život vojáka v Afghánistánu, smysl mise spojeneckých vojsk a možné budoucí scénáře. Žáci si tak mohli udělat komplexnější představu o tak často zmiňované zemi ve sdělovacích prostředcích, kde mimo jiné působí také zahraniční mise Armády ČR.

    Více
  • V pondělí 4. 3. se na Gymnáziu v České ulici konalo okresní kolo Chemické olympiády kategorie D (8. a 9. třída ZŠ, tercie a kvarta). Jírovcovku reprezentovala pětice soutěžících a  vedla si opět skvěle.

    Nejlepším mladým chemikem okresu se stal Honza Koška (3.E), jeho spolužačka Monika Králová vybojovala díky lepšímu výsledku v testu krásné 3. místo a neztratili se ani naši kvartáni. Dan Gribbin měl ze všech soutěžících spolu s Monikou nejlepší výsledek teoretické části a obsadil 5. místo, sedmý pak skončil Šimon Kubeš a o příčku pod ním Vojta Palkoska (všichni 4.E). 

    Máme velkou radost, našemu gymnáziu se podařilo zvítězit již třetí rok za sebou! Všem našim chemickým nadějím děkujeme za svědomitou přípravu a postupujícím přejeme úspěch i v  krajském kole ! Zároveň děkujeme také paní učitelce Sekyrkové za vynikající přípravu žáků!

    Výsledková listina

     

    Více
  • Žáci semináře německé konverzace se zúčastnili dne 26.února 2019 zajímavé přednášky o české diplomatické službě v německy mluvících zemích v aule Jihočeské univerzity.  Vyslechli si konzula České republiky v Düsseldorfu pana Mgr. Daniela Žáru a také ředitele českého zastoupení firmy Czech Trade pana Mgr. Adama Jareše. Oba přednášející žáky přesvědčili, jak důležitá je němčina v dnešní době a v našem regionu  a zároveň je motivovali k dalšímu studiu. Děkujeme paní učitelce Rosenfelderové za neúnavnou motivaci žáků ke studiu německého jazyka. 

    Více
  • V soutěži Juvenes Translatores /jůvenus transletóres/ 2018 zvítězila za Českou republiku naše studentka Markéta Sahanová. Po vyhodnocení všech soutěžních překladů z České republiky se překladatelé Evropské komise shodli na tom, že překlad Markéty Sahanové byl ze všech textů nejpřesnější, nejelegantnější a nejkreativnější. Soutěže se účastní přes 3 a půl tisíce studentů ze 750 škol z celé Evropské unie. Naše Markéta - vítězka za Česko - zvládla bezchybně přeložit během přísně vymezeného času tex plný překladazelských chytáků. Úspěch Markéty nás moc potěšil. Přispěla totiž k tomu, že se Jírovcovka stala vítězem soutěže již potřetí. To se ještě žádné škole z České republiky nepodařilo. Gratulujeme jak Markétě, tak i všem učitelkám angličtiny a češtiny, které mají na úspěších našich žáků nemalou zásluhu!

    Náš úspěch zaujal i Českou Televizi. Podívejte se: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/219411000140213-udalosti-v-regionech/video/675339

     

    Více
  • Místo pod střechou více než sto let staré budovy gymnázia, kde ještě před rokem byly jen pavučiny, tma a prach, by dnes nikdo nepoznal. 8. ledna 2018 byla zveřejněna veřejná zakázka na vybudování půdní vestavby a ve středu 30. ledna 2019 jsme slavnostně přestřihli pásku a otevřeli nové prostory pro výuku. Vzdušnou a světlou halu před novými učebnami ozdobila výtvarná díla naší studnetky Alžběty Kalné. Ta uspořádala vernisáž svých prací nejen u příležitosti otevření půdní vestavby, ale také na podporu hospice Sv. Kleofáše v Třeboni. Hosté, kteří na slavnost přišli, si v příjemné atmosféře prohlídli dvě nové učebny informatiky a robotiky, učebnu určenou pro fyzikální pokusy a učebnu pro výuku jazyků. Suvenýrem z vernisáže se staly plastové píšťalky, které vyráběli studenti již v nové učebně s 3D tiskárnami. Došlo i na šachové partie s obřími šachovými figurkami, které jsou pro studenty k dispozici na šachovnicové dlažbě nové haly. Měli jsme radost, že naše pozvání na slavnostní otevření půdní vestavby přijali také ti, kteří nám pomáhali a podíleli se na její realizací. Mohli jsme tak osobně poděkovat zástupcům zřizovatele, pracovníkům stavební firmy, proječní kanceláři, projektové poradkyni. Pan ředitel poděkoval za trpělivost a toleranci i učitelům a žákům, kteří během stavby pracovali ve ztížených podmínkách. Od nového pololetí si to budou moci vynahradit a pustit se s chutí do práce v nových učebnách.

    Více
<< Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 15 20 Další >>